İlk Kez Araç Kiralama Yapanlar İçin Araç Kiralama İpuçları

İlk Kez Araç Kiralama Yapanlar İçin Araç Kiralama İpuçları

İlk Kez Araç Kiralama Yapanlar İçin Araç Kiralama İpuçları

Daha önce hiç araç kiralamadıysanız, biraz göz korkutucu olabilir. Ancak biraz bilgi ve hazırlıkla stressiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. İşte ilk kez araç kiralayacaklar için baştan sona keyifli bir zaman geçirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.


Araştırmanı yap

İlk kez araç kiralarken atılacak ilk adım araştırma yapmaktır. Farklı araç kiralama şirketlerine bakmak ve hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görmek isteyeceksiniz. Fiyata, bulunabilirliğe ve ek sürücüler veya sigorta seçenekleri gibi ekstralara dikkat edin. Noktalı çizgiyi imzalamadan önce şirketin hüküm ve koşullarını okumak da akıllıca olabilir.


Neye ihtiyacın olduğunu bil

Size uygun bir araba kiralama şirketi bulduğunuzda, ne tür bir araca ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir. Bu, yolcu sayısına, sürüş yapacağınız arazi türüne ve istediğiniz ekstra özelliklere göre değişir. Hangi arabayı seçeceğinizden emin değilseniz, birçok araç kiralama şirketi, çeşitli durumlar için hangi aracın en iyi olduğu konusunda tavsiyelerde bulunur.


Fiyatları Kontrol Edin ve Erken Rezervasyon Yapın

En iyi teklifi aldığınızdan emin olmak için farklı araç kiralama şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırmak iyi bir fikirdir. Seçtiğiniz aracın ihtiyacınız olduğunda hazır olmasını garanti etmek için, ihtiyacınız olacak aracı mümkün olduğunca erken rezerve etmek de akıllıca olacaktır.


Belgelerinizi Kontrol Edin

Aracınızı teslim almaya gittiğinizde, gerekli tüm belgelerin elinizde olduğundan emin olun. Buna geçerli bir sürücü belgesi ve kredi kartı dahildir. Kiralama şirketinin ayrıca sigorta kanıtı ve ek kimlik belgesi görmesi gerekebilir, bu nedenle neye ihtiyaçları olduğunu önceden kontrol edin.


Sözleşmeyi Okuyun

Belgelerinizi ve anahtarlarınızı araca teslim etmeden önce sözleşmeyi baştan sona okumanız çok önemlidir. Şirketin özetlediği tüm ücretleri, kısıtlamaları ve diğer ayrıntıları anladığınızdan emin olun. Bu şekilde, beklenmeyen masraflar veya ücretler ortaya çıkarsa bunlara hazır olursunuz.


Aracınızı İnceleyin

Aracı kiraladığınız araç kiralama ofisinden ayrılmadan önce, aracı herhangi bir hasar veya sorun açısından incelemek çok önemlidir. Kilometrenin sözleşmede belirtilenle eşleştiğinden ve klima ve ısıtma gibi tüm özelliklerin düzgün çalıştığından emin olun. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ayrılmadan önce bunların sözleşmede belirtildiğinden emin olun.


Dönüşe Hazırlanın

Aracı teslim edeceğiniz gün, rotanızı önceden planladığınızdan ve teslim etmeden önce aracı temizlediğinizden emin olun. Çoğu şirket, enkaz bırakmak için bir ücret alır, bu nedenle ayrıntılar için evraklarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu ipuçlarını takip ederek ve araştırmanızı yaparak unutulmaz ve keyifli bir araç kiralama deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Doğru bilgi ve hazırlıkla, kiralama dünyasının önünüze çıkarabileceği her şeye hazırlıklı olabilirsiniz.

Yola Çıkma Zamanı

İş ya da gezi seyahat planlamanızı yaparken bu blog yazsısında size bazı ipuçlarından bahsettik. Bu ipuçlarından en iyi şekilde yararlanmanız için B2carLease ailesi olarak size iyi ve güvenli yolculuklar dileriz.

İlginizi Çekebilir
 • Araç Kiralamanın Satın Almaya Göre Avantajları
  Araba kiralama avantajları çok daha fazla olduğu için satın almaktan çok daha uygundur. Bu yüzden ihtiyaç duyduğunuz anda satın almak yerine kiralayabilirsiniz
 • Araç Kiralama İçin Yaş Sınırı Hakkında Bilgiler
  Araç kiralama yaş sınırı konusu oldukça detaylı bir konudur. Araç kiralamanın en önemli koşulları arasında yer alan yaş sınırı, araç kiralamak isteyen kişiler tarafından mutlaka bilinmelidir.
 • Araç Kiralamada PCR Testi Zorunluluğu Var Mı?
  Araç kiralarken PCR testi yasal olarak gerekli ve zorunlu bir durum değildir. Yani normal koşullarda araç kiralama firmaları sizlerden yasal olarak böyle bir test istemez.
 • Tatilde Oto Kiralama Hizmeti Almak
  Tatilde oto kiralama hizmeti almak, birçok yerli ve yabancı turistin öncelikli tercihidir. Özellikle havayolunu tercih eden kişilerin, uçaktan indikten sonra sorun yaşamamak adına bu hizmeti tercih ettiği bilinir
 • Yurtdışında Yaşayanlar İçin Araç Kiralama
  Yurtdışı araç kiralama hizmetleri daha doğrusu yurtdışında yaşayan Türklerin ülkelerine geldiklerinde rahat edebilmesi için sunulan araç kiralama hizmetleridir.
Whatsapp Telefon