Kiralama Koşulları

B2Carlease olarak bizden araç kiralama yapabilmek için kiracılarımızın,


 • Minimum 21 yaşını doldurmuş olması, 
 • En az 2 yıllık ehliyet sahibi olması (Latin alfabeli olmayan ehliyetlerde, kiracının kendi ehliyetinin yanında uluslararası ehliyet ibrazı zorunludur.)
 • Kendi adına geçerli ( en az 6 aylık kullanılması kaydıyla) kredi kartına sahip olması gerekmektedir.
 • Araç gruplarına göre yeterli finansal sorgu kriterlerine sahip olmak gerekmektedir.

Araç kiralama süreleri 24 saatlik süre üzerinden hesaplanmaktadır. Kiracılarımıza 24 saatin sonunda 2 saatlik opsiyon sağlanmaktadır. 2 saate kadar olacak gecikmelerde ek bir ücret yansıtılmamaktadır. Ancak, 2 saati aşan gecikmelerde tam kiralama gün ücreti olası diğer ek hizmetlerle ( koruma paketi, çocuk koltuğu, ek sürücü v.b.) birlikte yansıtılır. Kiralama ücretine muafiyetsiz koruma paketi, KDV ve 500 km/günlük sınırlı km kullanımı dahildir.

Araç kullanım km limitleri ekonomik, orta ve üst grup araçlarda 7 güne kadar günlük 500 km, 8-30 gün arasında toplam 4000 km ve 30 gün üzerindeki her gün için günlük 100 km, Premium grup araçlarda ise 7 güne kadar günlük 400 km ve 8-30 gün arasında toplam 3000 km, 30 gün üzerindeki her gün için günlük 80 km, Minibüs sınıfındaki araçlar için ise 7 güne kadar günlük 500 km, 8-30 gün arasında 3500 km ve 30 gün üzerindeki her gün için günlük 80 km  ile sınırlandırılmıştır. Kira süresi içinde aylık km limitlerine ulaşması halinde hiçbir ihbar ve ihtara gerek kalmaksızın sözleşme kendiliğinden sona erecektir. Kiracı, aylık km sınırlarının sözleşmede belirlenen süreden önce dolması durumunda aracı derhal B2CAR’e iade edeceğini ve araç için belirlenen kiralama süresinin sonuna kadar işleyecek tüm kira bedelini B2CAR’e ödeyeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu maddede belirtilen 1 ay 30 gün üzerinden değerlendirilir. Kilometre sınırının dolması ile aracın B2CAR’e teslimi arasında geçecek sürede sınırı aşan her km için 3,5 TL+KDV üzerinden hesaplanacak km aşım bedeli kiracı tarafından ödenecektir. Bu km aşımı nedeniyle doğacak bakım giderlerini de ödeyeceğini kiracı kabul, beyan ve taahhüt eder. Kilometre sınırı kontrat başına değil, kiracı bazında değerlendirilir.

Araçlarımızda adil yakıt politikası izlenmektedir. Buna göre kiracı aracın yakıtını aldığı seviyede teslim etmekle yükümlüdür. Araç dolu depo teslim edilmesine rağmen eksik yakıtla iade edildiği taktirde, eksik kalan akaryakıt bedelinin en az %30'u oranında hizmet bedeli ile birlikte akaryakıt tutarlarını ödemekle yükümlüdür.

Yurtdışı ikametli ve pasaportlu kiracılarımız, ülkeye giriş yaptığını gösterir resmi makamlarca mühürlü pasaportlarını ibraz etmesi halinde herhangi bir km sınırı ve kredi kartı zorunluluğuna tabi değillerdir. Pasaportlu işlemlerde son giriş mühür tarihi 6 ayı geçmemesi gereklidir. 

Kiralanan araçlar yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir. Yurtdışına geçiş izni yoktur.

Araçların kiracıya teslimatı B2Car şubelerinde yapılmaktadır. Terminal dışında yer alan ofislerden yapılan kiralamalarda misafir, terminalde valeler tarafından karşılanarak ofise getirilir ve ofiste araç teslimatı yapılır. 

Kiracılarımız, kiraladıkları aracı, alış ofisinden farklı olarak B2Carlease ofislerinin bulunduğu farklı ofise çalışma saatleri içerisinde teslim edebilir. Ancak, aracın alış ofisinden farklı bir lokasyona bırakılması halinde alış ve bırakış ofislerine bağlı olarak ek, tek yön kiralama ücreti ortaya çıkmaktadır.

Kiralama sırasında kiracılarımızdan araç gruplarına bağlı olarak ayrıca bloke alınmaktadır. Alınan blokeler kiralama sonrasında, olası ek hizmet ödemesi kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilmektedir.

Kiracılarımız genç sürücü paketi kullanarak üst sınıfa kadar araç kiralama imkanı sağlayabilir. Genç sürücü paketi günlük ilave ücret karşılığında verilmektedir.

Araç gruplarına bağlı yaş, ehliyet ve bloke şartları aşağıdaki gibidir:

Segment Yaş Sınırı Ehliyet Yaşı Provizyon Bedeli Günlük Km Sınır (1-7 Gün) Haftalık Km Sınır (8-29 Gün) Aylık Km Sınır (30 gün ve üzeri kiralamalar) Km Başı Aşım Ücreti (KDV Dahil) (Krş)
EKONOMİK
21
2 YIL
1.500 TL
500
(Günlük)
4000
(Toplam)
4000 + ( 30 gün üzerindeki Her Gün için 100 km)
3,5
ORTA
23
SUV
25
2.500 TL
ÜST
27
3 YIL
ÜST SUV
LÜKS
5 YIL
5.000 TL
400
3000
3000 ( 30 gün üzerindeki Her Gün için 80 km)
MİNİBÜS 3.000 TL 500 3500 4000


Yapılan rezervasyonlar genel kiralama koşullarının sağlanması halinde teslim edilmektedir. Genel kiralama koşullarının yerine getirilememesi halinde rezerve edilen araç teslim edilemez. Rezervasyonlar araç grubu garanti edilerek yapılmaktadır. Marka, model veya renk garantisi verilmemektedir.

Online yapılan rezervasyonlarda alınan ödemeler, rezervasyon iptali halinde tümüyle iade edilmektedir.

Rezervasyon veya kiralama uzatma talepleri B2Carlease ofislerinin vereceği onayla gerçekleşir. Onay alınmayan uzatmalar için kiralama ücreti uzatma yapılan her gün için kiralama bedelinin %100 artırımıyla ücretlendirilmektedir.

Kiralanan araçların erken teslimi halinde son 3 günün iadesi yapılmamaktadır.

Rezervasyonla ilgili değişiklik taleplerinizi doğrudan rezervasyon yaptığınız kanal üzerinden iletmeniz gerekmektedir. Olası tüm rezervasyon değişikliği ya da soruları için [email protected] veya +90 850 303 89 36 çağrı merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kiralama süresinde ortaya çıkabilecek trafik cezaları, herhangi bir kurumun verdiği cezalar, HGS-OGS otoyol kullanım ücretleri, ek hizmetler (kış lastiği,ek sürücü, çocuk koltuğu v.b.) kiracıların ödeme sorumluluğundadır. HGS ücretlerinin kiralama süresi içerisinde yapılan kullanımı, %20 KDV eklenerek hesaplanmaktadır.
Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.

Kiralanan araçlar kiracıdan başkası tarafından kullanılamaz. Ancak, ek sürücü ilave edilerek aracın tanımlanan kişi tarafından da kullanımına imkan verilebilir. Ek sürücü ve kiracıdan başka bir kişinin aracı kullanması halinde ortaya çıkabilecek tüm hasar v.b. işlemlerden doğrudan ve tümüyle kiracı sorumludur. Herhangi bir koruma paketi alınsa bile geçersizdir.Kiralanan araç aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılamaz: 


 • Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu veya mal taşınmasında, 
 • Herhangi bir vasıta ya da treyleri itmekte veya çekmekte, 
 • Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında veya diğer gayri kanuni işlerde, 
 • Alkol veya uyuşturucu madde almış bir kişi veya ek sürücü olarak belirtilmeyen bir sürücü tarafından, 
 • Motorlu sporlarda (yarış, sürat tayini, ralli, sağlamlık ve hız denemeleri dahil), 
 • Vasıtaya zarar verecek şekilde ve yükleme haddini aşacak yük/ eşya taşınmasında, 
 • Vasıtaların marka ve modelini dikkate alarak kiralama amacına uygun olmayan şekilde yer ve şartlarda (arazi, dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı vs. gibi) ve amaçları dışında teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yer ve yollarda, kısaca olağan dışı ve trafik koşullarına uygun olmayan yol şartlarında.


Aşağıdaki durumların herhangi birinde kiracılarımız trafik polisi veya jandarma birimlerinden destek almalılar:

 • Çift taraflı kazalarda tarafın/tarafların ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçelerinin fotokopisini veya okunaklı görselini almak,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 • Olay yeri kazanın şekli ve bulunduğu yeri araç plakası görünecek şekilde birden fazla görselini edinmek,
 • Yeterli güvenlik önlemi almadan aracı terk etmemek,
 • Sürücüde akıl sağlığı ve alkol şüphesi varsa,
 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa,
 • Kazaya karışan araçlardan biri resmi plakalı ise,
 • Kamuya ait eşyada zarar meydana geldiyse,
 • Kazada sadece 3. Kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin Trafik sigortası yok ise,
 • Trafik kazası ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanmışsa,
 • Kaza oluşunda karşı sürücüyle anlaşamamanız halinde

B2Carlease’den kiralanan araçlar muafiyetsiz korumalı olarak teslim edilmektedir. Muafiyetsiz koruma paketi, kiralama süresi içerisinde araçta meydana gelebilecek olası kaza ya da hasarın tamamıyla kullanıcı tarafından ödenmesini tanımlamaktadır.

Kiracı, B2Carlease’den aşağıdaki koruma paketlerini alarak olası kaza ya da hasar durumunda oluşacak ek ücret için muafiyet sağlayabilir:

 • LCF( Lastik-Cam-Far) Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaza durumları hariç lastik, cam veya farında oluşabilecek hasarlardan sadece birini limite bakılmaksızın kapsamaktadır.Camda oluşan çatlak, tek lastikte yarılma (jant hasarı hariç ve sadece 1 lastik),farda çatlama (kaporta hasarı hariç) şeklinde oluşan hasarlardan bir tanesi kapsam dahilindedir.

 • Muafiyetsiz Güvence Paketi; B2Car’da tüm araçlar muafiyetli güvencelidir. Kiralama süresince olabilecek hasarların, polis tutanağı olsa dahi; ekonomi sınıfı araçlar için azami 5.000 TL’ye kadar, orta ve üst segment araçlar için de azami 7.500 TL’ye kadar olan tutarı kiracıdan tahsil edilir. Hasar tutarı bu rakamların altında kaldığında kiracı tutarın tamamını öder. Günlük bir bedel karşılığı alınacak olan muafiyetsiz güvence paketiyle kiracı bu rakamları ödemek zorunda kalmaz.

 • Kapsamlı Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan araçta oluşabilecek hasarları en fazla 16.500 TL’ye kadar karşılamaktadır. 16.500 TL’nin üzerindeki hasarlarda tutanak veya polis raporu istenmektedir. Rapor veya tutanak sağlanamadığı takdirde hasar bedeli kiracıdan talep edilir. Lastik,cam veya far hasar paketi ve muafiyetsiz güvence dahildir.

 • Premium Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan araçta oluşabilecek hasarları en fazla 24.000 TL’ye kadar karşılamaktadır. 24.000 TL’nin üzerindeki hasarlarda tutanak veya polis raporu istenmektedir. Rapor veya tutanak sağlanamadığı takdirde hasar bedeli kiracıdan talep edilir. Lastik,cam veya far paketi ve muafiyetsiz güvence dahildir.B2Carlease araç kiralamayla ilgili soru,öneri ve taleplerinizi doğrudan
[email protected] ve +90 850 303 89 36 çağrı merkezimizden bize ulaşarak iletebilirsiniz.Whatsapp Telefon